متخصص قلب در تهران

آیا آب آوردن ریه باعث مرگ میشود؟

ادم ریوی مشکلی است که در آن ریه ها با مایع پر می شوند که معمولا به آن آب آوردن ریه می گویند. در این مقاله به بررسی هر آنچه که باید درباره ادم ریوی بدانید، پرداخته ایم.

همچنین به این مشکل احتقان ریه، آب ریه و احتقان شش نیز می گویند. زمانی که آب آوردن ریه رخ دهد، بدن سعی می کند که مقدار کافی اکسیژن دریافت کند و شروع به نفس های کوتاه می کند.

آب آوردن ریه چیست؟

به تجمع مایعات در ریه ها اب اوردن ریه می گویند. این بیماری منجر به اختلالات زیادی در بدن می شود. در ابتدا ریه ها به خوبی کار نمیکنند و سپس بر روی قلب نیز تاثیر منفی می گذارد.

آب آوردن ریه باعث ایجاد مشکلات تنفسی زیادی شده و بعضی اوقات بدن هیچ نشانه ای بروز نخواهد داد. آب آوردن ریه مسئله ای اورژانسی است و نیاز به پیگیری سریع دارد اگر این بیماری سریعا درمان نشود می تواند زندگی فرد را به خطر بیاندازد.

علائم آب آوردن ریه

علایم اب اوردن ریه در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود. در موارد ادم ریوی، بدن شما برای گرفتن اکسیژن تقلا خواهد کرد. در این احتقان ریوی است که مقدار افزایش یافته مایع در ریه های شما از انتقال اکسیژن به جریان خون شما پیشگیری خواهد کرد. این علائم تا زمانیکه پزشک شما مایعات را خارج کند، بدتر خواهند شد. علائم بستگی به نوع ادم ریوی شما خواهد داشت.

ادم ریوی طولانی مدت

علائم ادم ریوی طولانی مدت به صورت زیر خواهد بود:

 • تنگی نفس هنگام فعالیت جسمانی
 • سختی در نفس کشیدن هنگام دراز شدن
 • خس خس کردن ریه
 • بیدار شدن از خواب با احساس خفگی (کمبود هوا) که با بلند شدن از بین می رود.
 • اضافه وزن سریع، به ویژه در پاها
 • تورم در قمست های تحتانی بدن
 • خستگی

ادم ریوی ارتفاعات بالا

ادم ریوی که به دلیل بیماری ارتفاع، یا عدم وجود اکسیژن کافی در هوا رخ داده است، علائم زیر را خواهد داشت:

 • سردرد
 • تپش قلب نامنظم و سریع
 • تنگی نفس بعد از فعالیت و هنگام استراحت
 • سرفه کردن
 • تب
 • مشکل در راه رفتن در مسیر های سربالایی و صاف

اگر این علائم شروع به بدتر شدن کردند بی درنگ به پزشک مراجعه کنید. برای رسید به به بیمارستان خودتان رانندگی نکنید.

اورژانسی

مواقع اورژانسی 

اگر دچار هر یک از علائم زیر شدید بی درنگ با اورژانس تماس بگیرید:

 • مشکل شدید در نفس کشیدن، یا تنگی نفس مانند خفگی یا غرق شدن
 • عدم توانایی برای تنفس
 • اضطراب مربتط با سختی در نفس کشیدن
 • سرفه ای که خلط کف دار و صورتی رنگی که با بزاق مخلوط است را داشته باشد
 • درد قفسه ی سینه
 • تپش قلب سریع و نامنظم
 • آبی یا خاکستری شدن پوست
 • تعریق به همراه مشکل در تنفس

این ها ممکن است علامت ادم حاد ریوی باشند. ادم حاد ریوی به صورت ناگهانی رخ می دهد. اگر بدون درمان بماند، مایعات موجود در ریه می توانند شما را خفه کنند.

راه درمان تیر کشیدن قلب

علل آب آوردن ریه

سوال بسیاری از افراد این است که علت اب اوردن ریه چیست؟ در زیر برخی از علت های آب آوردن ریه را آورده ایم:

نارسایی احتقانی قلب

متداول ترین علت آب آوردن ریه نارسایی احتقانی قلب (CHF) است. نارسایی قلب زمانی است که قلب دیگر نتواند خون را به صورت مناسب به بدن پمپ کند. این یک فشار برعکس در عروق کوچک خونی ریه ایجاد می کند، چیزی که باعث می شود مایعات از عروق تراوش کنند.

در بدن سالم، ریه ها اکسیژن را از هوایی که تنفس کرده اید می گیرند و آن را وارد جریان خون می کنند. اما وقتی مایعات ریه را پر کرده باشند، ریه ها نمی توانند اکسیژن را به جریان خون وارد کنند. این موضوع باعث محروم شدن تمام بدن از اکسیژن می شود.

آب آوردن ریه در اثر کرونا

ویروس کووید 19 دارای علائم و عوارض زیادی می باشد. در تحقیقات اخیر که بر روی تعدادی از افرادی که به کرونا مبتلا بودند، مشخص شد که یکی از عوارض نادر ویروس کرونا اب اوردن ریه می باشد.

تاثیر کرونا روی قلب

دیگر مشکلات سلامت

دیگر مشکلات سلامت که با شیوع کمتر می توانند باعث ادم ریوی شوند، شامل موارد زیر هستند:

 • حمله قلبی، یا دیگر بیماری های قلبی
 • دریچه های قلبی آسیب دیده، تنگ شده یا نارسا
 • فشار خون بالای ناگهانی
 • پنومونی
 • نارسایی کلیه
 • آسیب ریه که به دلیل عفونت شدید رخ داده باشد
 • سپسیس شدید خون، یا آلوده شدن خون با عفونت
 • پانکراتیت، یا التهاب پانکراس

آیا استرس باعث آب آوردن ریه میشود؟

بله. بر اساس تحقیقات انجام شده استرس می تواند باعث آب اوردن ریه شود. استرس شدید روانی، به ویژه برای بیماران مبتلا به تنگی آئورت، خطر قابل توجهی در آب آوردن ریه دارد.

عوامل خارجی

همچنین بعضی از عوامل خارجی می توانند فشار اضافه ای روی قلب و ریه ها وارد کنند و باعث ادم ریوی شوند. این عوامل خارجی شامل موارد زیر می شوند:

 • قرار گیری در ارتفاع بالا
 • استفاده از مواد مخدر یا مصرف زیاد دارو (اوردوز)
 • آسیب ریه که توسط تنفس سموم ایجاد شده باشد
 • جراحت شدید
 • صدمه جدی
 • غرق شدن ناقص

عوامل خطرزای آب آوردن ریه

افراد دارای مشکلات قلبی یا نارسایی قلبی در خطر بیشتری برای ابتلا به ادم ریوی دارند. دیگر عوامل که ممکن است فرد را در خطر ابتلا قرار دهد شامل موارد زیر هستند:

✅ پیشینه آب آوردن ریه

✅ پیشینه ای از بیماری های ریوی، مانند توبرکلوزیس (سل) یا بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD)

✅ اختلالات خونی یا عروقی

آیا سوراخ شدن ریه باعث مرگ میشود؟

اگرچه یک ریه سوراخ شده یک بیماری جدی است، اما معمولاً یک وضعیت کشنده نیست. درمان ریه سوراخ شده به علت آن بستگی دارد این که ریه در اثر چه چیزی سوراخ شده. معمولا کسانی که ریه های آن ها سوراخ می شود درمان می شوند اما باید مراقب باشند که این بیماری بازنگردد یا عود نکند. طی تحقیقات انجام شده برخی از عوامل مانند سیگار کشیدن تاثیر زیادی در عود کردن این بیماری دارد.

معاینه

تشخیص ادم ریوی

پزشک شما به دنبال وجود مایع در ریه های شما یا علائمی که به دلیل این موضوع ایجاد شده اند، خواهد بود. پزشک یک معاینه بالینی اساسی انجام خواهد داد و با گوشی پزشکی به صدای ریه های شما گوش خواهد داد، تا به دنبال موارد زیر بگردد:

☑ افزایش تپش های قلبی

☑ تنفس سریع

☑ صدای کراکل در ریه های شما

☑ هرگونه صدای قلب غیر طبیعی

همچنین ممکن است پزشک شما گردن شما را برای تجمع مایع، پاها و شکم شما را برای وجود تورم بررسی کند و همچنین این که آیا رنگ پوست شما رنگ پریده یا آبی رنگ باشد. همچنین پزشک شما درباره علائمی که دارید با شما صحبت خواهد کرد و درمورد پیشینه پزشکی شما سوالاتی خواهد پرسید.

اگر پزشک تشخیص دهد که در ریه های شما مایع وجود دارد، آزمایش های بیشتری برای شما درخواست خواهد کرد. مثال هایی از این آزمایش های که برای تشخیص ادم ریوی استفاده می شوند، شامل موارد زیر هستند:

❇ آزمایش خون

اکو قلبی، یا سونوگرافی قبرای بررسی فعالیت غیر طبیعی قلب

❇ عکس قفسه سینه برای مشاهده مایعات

❇ آزمایش خون برای بررسی مقدار اکسیژن خون

❇ اکو قلبی، برای مشاهده این که آیا در ماهیچه های قلبی مشکلی وجود دارد یا خیر

نوار قلب برای بررسی مشکلات ریتم قلبی یا نشانه ای از حمله قلبی

دارو

درمان ادم ریوی

درمان آب ریه چیست؟ ادم ریوی یک مشکل جدی است که نیازمند درمان سریع می باشد. اکسیژن همیشه خط اول درمانی برای این مشکل است. گروه درمانیتان اکسیژن 100 درصد از طریق ماسک اکسیژن، سوند (کانولا) بینی یا ماسک فشار مثبت به شما می دهند.

همچنین پزشک شما علت ایجاد ادم ریوی را تشخیص خواهد داد و درمان مناسبی برای علت زمینه ای تجویز خواهد کرد. بسته به مشکل شما و علت ادم ریوی، ممکن است پزشکتان برای درمان اب اوردن ریه موارد زیر را به شما دهد:

کاهنده های پیش بار

این ها کمک می کنند که فشار به رفتن مایعات از ریه ها و قلب کاهش یابد. همچنین دیورتیک ها (ادرار آورها) این فشار را با تولید ادرار کاهش می دهند، چیزی که باعث کاهش مقدار مایع بدن می شود.

کاهنده های پس بار

این داروها عروق خونی شما را متسع می کنند و فشار را از روی قلب برمی دارند.

داروهای قلبی

این داروها تپیدن قلب شما را کنترل می کنند، فشار خون بالای شما را کاهش می دهند و فشار درون شریان ها و وریدها را کاهش می دهند.

کاتتر ساکشن

یک کاتتر ساکشن کوچک ممکن است برای کمک به خارج کردن مایعات از ریه ها استفاده شود.

کشیدن آب ریه

کشیدن آب ریه

مورفین

این ماده ی مخدر برای کاهش اضطراب و تنگی نفس استفاده می شود. اما به دلیل خطرات آن تعداد خیلی کمی از پزشکان از مورفین استفاده می کنند.

در موراد شدید، افرادی که ادم ریوی دارند ممکن است نیاز به درمان جدی یا بحرانی داشته باشند. بعضی از موارد ادم ریوی ممکن است نیاز به درمان با یاری تنفس داشته باشند. یک دستگاه اکسیژن تحت فشار را برای کمک به ورود هوای بیشتر به ریه ها خواهد داد.

بعضی اوقات این کار با کمک ماسک یا سوند (کانولا) بینی که همچنین به آن CPAP می گویند، انجام می شود یا ممکن است پزشک شما نیاز به وارد کردن یک لوله درون تراشه ای، یا لوله ی تنفس، به درون گلوی شما و استفاده از ماشین ونتیلاتور داشته باشد.

درمان خانگی آب آوردن ریه

ادم ریوی یک بیماری پزشکی است که در آن ریه های فرد با مایعات پر می شود. این بیماری بیشتر در نتیجه نارسایی احتقانی قلب است، اما همچنین می تواند به دلایل غیر قلبی نیز ایجاد شود. در حالی که کمک به یک متخصص پزشکی ضروری است، دانستن چگونگی درمان ادم ریوی در خانه نیز بسیار مهم است. اگر علائم شدید باشد، باید فوراً به پزشک مراجعه نمایید. در موارد جدی، پزشکان جراحی به نام توراسانتیس را انجام می دهند که در آن سوزنی بین دیواره قفسه سینه و ریه ها قرار داده می شود تا از آب اضافی ریه ها خارج شود. برخی از روش های خانگی برای آب اوردن ریه عبارتند از:

✅ رژیم غذایی برای آب آوردن ریه

برای اینکه بدانید چه نوع رژیم غذایی هنگام آب آوردن ریه ها برای شما مفید است، باید با یک پزشک یا یک متخصص تغذیه مشورت کنید. اگرچه این رژیم از یک بیمار به بیمار دیگر بسته به بدن و شدت مشکل متفاوت خواهد بود، اما در اینجا موارد مهمی وجود دارد که باید در رژیم روزانه بگنجانید که عبارتند از:

 • میوه های تازه و سبزیجات سبز
 • پروتئین موجود در تخم مرغ، مرغ، ماهی، آجیل و حبوبات
 • منابع ویتامین D مانند تخم مرغ، ماهی، گوشت، آب پرتقال، شیر و غلات غنی شده
 • منابع پتاسیم و منیزیم مانند سبزیجات برگ دار، موز، دانه ها و زردآلو

✅ فشار خون را کنترل کنید.

 اگر فشار خون دارید، داروهای خود را طبق تجویز مصرف کنید و مرتباً فشار خون خود را چک کنید. نتایج را ثبت کنید. فشار خون مورد نظر خود را از پزشک خود بخواهید.

✅ سایر بیماری های خود را کنترل کنید. 

در صورت ابتلا به هرگونه بیماری پزشکی زمینه ای از جمله دیابت به کنترل سطح گلوکز خود رسیدگی کنید.

✅ سیگار نکشید.

ترک سیگار همیشه ایده ای سالم است. اگر به ترک کمک نیاز دارید، با پزشک خود صحبت کنید. او می تواند نکاتی و گاهی داروهایی برای کمک به شما در ترک سیگار ارائه دهد.

✅ نمک کمتری بخورید. 

نمک به بدن شما کمک می کند مایعات را حفظ کند. در برخی از افراد با عملکرد بطن چپ به شدت آسیب دیده ، دریافت نمک زیاد ممکن است برای تحریک نارسایی احتقانی قلب کافی باشد. پزشک شما ممکن است رژیم کم نمکی را توصیه کند. اگر به کمک نیاز دارید ، یک متخصص تغذیه می تواند نحوه تعیین میزان نمک در غذاها و ایجاد یک رژیم غذایی مغذی و خوش طعم را به شما نشان دهد. به طور کلی، بیشتر افراد باید روزانه کمتر از 2300 میلی گرم نمک (سدیم) مصرف کنند. از پزشک خود بپرسید چه سطح برای شما بی خطر است.

✅ وزن خود را مدیریت کنید. 

حتی کمی اضافه وزن خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد. از طرف دیگر، حتی کاهش مقدار کمی وزن می تواند فشار خون و کلسترول شما را کاهش دهد و خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهد.

✅ ورزش منظم داشته باشید. 

بزرگسالان سالم باید حداقل 150 دقیقه فعالیت هوازی متوسط ​​یا 75 دقیقه فعالیت هوازی شدید در هفته یا ترکیبی از این دو داشته باشند. اگر عادت به ورزش ندارید ، آهسته شروع کنید و به تدریج پیشرفت کنید.

تخلیه اب ریه چند روز طول میکشد؟

یکی از روش های تخلیه آب ریه روش استفاده از توراسنتز می باشد که تنها در چند دقیقه آب ریه تخلیه می شود و دیگر به ساعت یا روز نمی کشد. برای انجام این کار روی تخت یا صندلی می نشینید، در حالی که دستان خود را روی میز قرار داده اید. این حرکت موقعیت فضای بین دنده ها را گسترش می دهد. محلی که سوزن در آن قرار می گیرد تمیز و بی حس می شود. گاهی اوقات به کودکان کوچکتر دارویی داده می شود که باعث خواب آلودگی آنها می شود. پزشک سوزن را بین دنده ها در پشت شما فرو می کند و مایعات ریه خارج می شود. پزشک ممکن است از شما بخواهد در زمان های مختلف بی حرکت باشید، نفس خود را بیرون دهید یا نفس خود را حفظ کنید. پس از تخلیه مایعات کافی، سوزن برداشته می شود و محل پانسمان می شود. نقطه ای که سوزن وارد آن می شود بدون هیچ بخیه ای بسته می شود.

این روش تخلیه آب ریه به طور معمول یک روش 15 دقیقه ای است. اما اگر مایعات زیادی برای از بین بردن وجود داشته باشد، ممکن است بیشتر طول بکشد.

پیشگیری از ادم ریوی

راهی برای پیشگیری کامل از ادم ریوی وجود ندارد. کسانی که در خطر بالایی قرار دارند باید در صورت ایجاد علائم این بیماری به سرعت به پزشک مراجعه کنند. بهترین راه برای پیشگیری از آب آوردن ریه یا احتقان ریه مراقبت خوب سلامتی است:

✔ واکسن پنومونی بزنید.

✔ واکسن آنفولانزا بزنید، به خصوص اگر مشکل قلبی دارید یا سن شما بالا است.

✔ بعد از پایان یک ادم ریوی دیورتیک هایتان را برای پیشگیری از ایجاد مجدد ادم ریوی مصرف کنید.

همچنین شما می توانید خطر ابتلایتان به نارسایی قلبی که شایع ترین علت ایجاد ادم ریوی است با موارد زیر کاهش دهید:

 • منظم ویزیت شوید.
 • سیگار نکشید یا از مواد مخدر تفریحی استفاده نکنید.
 • منظم ورزش کنید.
 • غذاهای سالم بخورید.
 • وزنتان را در محدوده سالم نگه دارید.

دکتر آرزو خسروی متخصص قلب و عروق و فوق تخصص اکوکاردیوگرافی

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

پاسخ های ارایه شده اعم از تشخیصی و درمانی توصیه های کلی بوده شما را از مراجعه به پزشک معالجتان بی نیاز نمی کنند.  

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سمانه چهارشنبه ۱۳ اسفند ۹۹( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 78 مشاهده پرسش
  با سلام.خانم ۲۸ساله هستم از ۱۰ سال پیش تنگی نفس ب صورت اینک نفس عمیقم اکثر اوقات گیر میکنه و راحت بالا نمیاد اما توی بازدم مشکلی ندارم توی نفسهای عادی هم مشکل ندارم فقط نفس عمیقه که انگار یک مانعی توی گلوم هست اجازه نمیده از گلوم نفس عمیق رد بشهضربان قلبمم تعدادش خوبه اما محکمه و احساسش میکنم.9سال پیش متخصص قلب رفتم و شرح حال دادم نوتر و اکو گرفتن و فرمودن پرولاپس میترال خفیف و گفتن تنگی نفست احتمالا از معده و اعصابه دارو هم پرانول ۱۰ فقط یک برگ داد.ازونموقع من تنگی نفسم برقراره و زمستانها بدنبال هوای سرد فورا سرمامیخورم و سرفه های شدید تا چندماه اسیرم میکنه پارسال بدنبال سرفه رفتم دکتر عمومی گفتن صدای ریه هات خوبه و مثل افراد آسمی نیس و همه چی نرماله ب فوق ریه مراجعه کن بهتر راهنمایی میکنه منم رفتم فوق ریه معاینه کرد و شرح حالمو گفتم گفتش ک آسم خفیف داری و استنشاقی فورادیل و اسپری بودزوناید و مونته لوکاست دادن گفتن ۱ ماه بعد مجدد بیا.من بعد۳هفته مصرف داروها سرفه و تنگی نفسم بدتر شد داشتم خفه میشدم به توصیه یکی از دوستان ازیترومایسین مصرف کردم و سرفه هام قطع شد اما تنگی نفس همچنان پابرجا.مجدد ب دکترم مراجعه کردم و گفتم ک بدتر شدم و آزیترومایسین سرفه هامو قطع کرد فرمودن چون آسم نوع ۲ داری و ازم اسپیرومتری گرفتن و گفتن آسمت خیلی خفیفه دلیل تنگی نفست اعصابه و داروی سیمبیکورت و مونته لوکاست و رینوفکس و ناکزونلا دادن گفتن ۲ ماه بعد بیا بازم با مصرف داروها کوچیکترین تغییری در من حس نشد و تنکی نفس ادامه داشت و بعد ۲ماه رفتم گف که خیلی بهتری و دفعه ی بعد ک بیای مجدد تست میگیرم و داروهاتو قطع مبکنم اما من گفتم تنگی نفسم پابرجاس ک گفتن از اعصابته و مجدد داروهای آسم شامل اسپریوا مونته لوکاست بودزوناید بینی و رینوفکس دادن بازم تغییری در من ایجاد نشد مجدد ک مراجعه کردم معاینم کردن و گفتن بدتر شدی و‌منو دچتر وحشت کردن و درحالیکه من از ترس ب خودم میلرزیدم ازم تست گرفتن و گفتن تستت نسبت ب تست قبلی بدتر شده و بهم استنشاقی فلوتیکاپن و اسپره بینی فلومیست و مونته و رینوفکس دادن الان یکماه از مصرفشون میگذره ولی من اصلا بهتر نشدم ک هیچ،بدتر هم شدم.عکس دومین اسپیرومتری هم میذارم براتون توروخدا راهنماییم کنین اگر لازمه دکترمو عوض کنم چون توی این ۱ سال هیچ تغییری در من ایجاد نشده.احساس میکنم اصلا مشکل من آسم نیس
  1. تصویر کاربر سمانه دوشنبه ۱۱ اسفند ۹۹( 8 ماه پیش)
   چرا جواب نمیدید
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۳ اسفند ۹۹( 8 ماه پیش)
   سلام اگر اکو قدیمی هست حتما مجدد تکرار کنید و فسار ریه هم با اکو ارزیابی بشه ، امکان وجود اضطراب هم هست
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مژگان چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 77 مشاهده پرسش
  سلام ،لطفا بهمون کمک کنید ،شوهرخواهر من مبتلا به سرطان ریه هستند و الان ریه شون آب آورده ،عمل شد و لوله وصل کردند گفتند تا وقتی که حجمش کم نشده لوله رو بر نمیدارن،الان ده روزه لوله بهش وصله و حجم آب هم کم نشده ،روزی ۱۰۰ تا ۲۰۰ سی سی آب میاد ،ما چیکار کنیم ؟این لوله تا کی باید وصل باشه ؟براش مشکلی به وجود نمیاره ؟دارویی قرصی وجود نداره که آب ریه رو‌کم کنه،تو رو خدا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 9 ماه پیش)
   سلام ممکنه با این روش اب ریه کم نشه و نیاز باشه موادی داخل پرده ریه تزریق بشه ، تا اب ان خشک بشه ، تحت نظر متخصص ریه باشند
 • تصویر کاربر موحد چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 73 مشاهده پرسش
  سلام شونرم از طبقه دوم افتاده میگن ریه اش اب گرفته تو ای سیو بستری کردن..خطری داره یا خوب میشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۹ بهمن ۹۹( 9 ماه پیش)
   سلام بسته به شدت اسیب وارده به ریه داره
 • تصویر کاربر محمدزاده دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 85 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر، یک هفته پیش مادر من آب ریه آورده بود بردیم بیمارستان آب ریه اش رو کشیدن و4 روز هم در بیمارستان تحت نظر بودن تا بفهمن علت آب ریه چی بوده همه آزمایش‌ها رو داده وچی نبوده، الان که آوردیم منزل ودارو مصرف میکنه، ولی باز تنگی نفس رو داره، اول اینکه میخواستم بدونم علت آب آوردن ریه چی بوده؟ دوم اینکه چرا باز تنگی نفس داره ودرمان چیه؟ تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۶ بهمن ۹۹( 10 ماه پیش)
   سلام حتما باید مدارک بیمارستان ، ا قبیل اکو ،عکس قفسه سینه و ازمایشات را ببینم تا بتونم نظر بدم
 • تصویر کاربر محبوب جمعه ۱۲ دی ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 91 مشاهده پرسش
  قلبم را یک ماه پیش بالن زدند وفنرگذاشتندحدودپانزده روزبعدازعمل زیرقفسه سینم دردمیکند،موقع خواب سمت چپ یاراست می خوابم زیردنده هادردمیگیرد،آیااحتمال داردریه هام آب آورده باشد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۲ دی ۹۹( 10 ماه پیش)
   سلام ممکنه مربوط به ریه یا معده یا کمبود ویتامین دی باشه
 • تصویر کاربر Arhez جمعه ۱۲ دی ۹۹( 10 ماه پیش) تعداد بازدید: 90 مشاهده پرسش
  باسلام :خانمی ۳۶ساله ام که حدوداً ۴سال است که هر ماه در خواب دچار خفگی شدید میشوم تقریباً ۳۰ثانیه طول میکشد تا راه تنفسم باز شود. در هنگام بلعیدن غذا هم این مشکل را دارم. اینقدر وحشتناک هست که میترسم خواب بروم یا غذا بخورم.
  لطفاً : راهنمایی بفرمایید. باتشکر.
  1. تصویر کاربر Arhez پنجشنبه ۱۱ دی ۹۹( 10 ماه پیش)
   .
  2. تصویر کاربر Arhez پنجشنبه ۱۱ دی ۹۹( 10 ماه پیش)
   ..
  3. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۲ دی ۹۹( 10 ماه پیش)
   سلام حتما از نظر گوارشی بررسی بشید در صورتی که مشکل گوارشی نبود به متخصص قلب مراجعه کنید
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر زهرا جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 121 مشاهده پرسش
  تنگي نفس
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۸ آذر ۹۹( 11 ماه پیش)
   سوال کامل نیست
 • تصویر کاربر معصومه جمعه ۷ آذر ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 107 مشاهده پرسش
  سلام دختر ۲۲ساله من از ۲۸مهر با درگیری گوارشی کرونا وبعد ازان هم درگیری ریوی پیدا کردوالان تنگی نفس داره وبدن درد در سی تی ریه اب وردگی قلب دیده شد از قبل افتادگی دریچه ام داشت ما شهرستانیم لطفا بفرمایید درمان چیست ایا نیاز به مراجعه به پزشک دیگری دارد یا خزر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ آذر ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام حتما مراجعه کنید ، نیاز به بررسی دارد
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 114 مشاهده پرسش
  عرض سلام و خداقوت
  پدرم نارسایی دریچه داشتن و دوسال پیش کلا دریچه تعویض شد الانم مبتلا به کوید۱۹ شدندو دکتر در سی خی آب ریه مشاهده کرده وسرفه میکنن لطفا راهنمایی کنید خطرناک این موضوع و باید چیکار کتیم فعلا دارو مصرف میکنن وقرنطینه هستن
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام بستگی به شدت درگیری ریه و مشکلات قبلی ریه داره ، اگه اکسیژن خون خوبه ، و درگیری ریه هم کمه و تگ نفس ندارن فعلا درمانشون را ادامه بدن
 • تصویر کاربر قربانی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 136 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر خسته نباشید مامانه من ۷۴ ساله شه ریه هاش اب اورده یک بار کشیدن بعده ده روز دوباره ریه اش اب اورد دوبار تا حالا کشیدن الان پاهاش ورم کرده نمی تونه راه بره نمی تونه خودشو تکان بده چی کار کنیم که دوباره ریه اش اب نیاره وپاهاش خوب بشه ممنون اگه راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر قربانی پنجشنبه ۱۵ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   دکتر ممنون می شم پاسخ بدین
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۱۷ آبان ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام احتمال زیاد نارسایی قلب دارن ، حتما باید درمان کامل بشن، در ضمن بیاریهای کلیوی را هم باید مد نظر داشت
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر