متخصص قلب در تهران

روش انجام و مراقبت بعد از آنژیوگرافی قلب چگونه است؟

 خیلی از مردم، از انجام آنژیوگرافی قلب می‌ترسند، تنها دلیل آن هم این است که روند انجام آن و ماهیت آن را به خوبی نمی‌دانند، دکتر آرزو خسروی فوق تخصص قلب و عروق و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی در این مقاله به بیان مراقبت های بعد از آنژیوگرافی و چگونگی انجام آن می پردازند. جهت مراجعه حضوری به مطب با نوبت دهی به شماره 02122894086 تماس بگیرید. برای مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

آنژیوگرافی چیست؟

آنژیوگرافی قلب نوعی آزمایش است که به منظور تشخیص گرفتگی های سرخرگ کرونری انجام می‌شود. در صورتی که بیمار دچار گرفتگی عروقی ناپایدار، درد های غیر عادی قفسه سینه، انسداد سرخرگ آئورت و نارسایی های قلبی باشد، بیشتر در معرض خطر حملات قلبی قرار دارد.
در هنگام آنژیوگرافی ماده حاجب به منظور مشاهده چگونگی جریان خون در قلب توسط نمایشگر اشعه ایکس به داخل رگ تزریق می‌شود. این آزمایش تحت عنوان های آنژیوگرام قلبی، آتریوگرافی و میل زدن قلب نیز شناخته می‌شود.

آنژیوگرافی چیست؟

قبل از آزمایش آنژیوگرافی

آزمایش های اِم آر آی و سی تی اسکن اغلب پیش از آنژیوگرافی و به منظور تشخیص مشکلات قلبی توسط پزشک انجام می‌شود. به مدت 8 ساعت قبل از آنژیوگرافی، از خوردن و آشامیدن باید پرهیز کرد. پس از انجام این آزمایش نیز به علت سرگیجه و حواس پرتی، از انجام فعالیت هایی مانند رانندگی به مدت 24 ساعت باید خودداری نمود.

فرد در بیمارستان ملزم به پوشیدن لباس مخصوص بیمار و امضا فرم های مربوطه است. فشار خون بیمار توسط پرستار اندازه گیری شده و در صورت ابتلا به دیابت، قند خون فرد نیز بررسی می‌شود. علاوه بر این ممکن است از فرد آزمایش خون و نوار قلبی گرفته شود. در صورت حساسیت به غذاهای دریایی و واکنش به مواد حاجب و یا در صورت مصرف قرص های ویاگرا (Viagra) و بارداری، حتماً به پزشک اطلاع دهید.

فیلم آنژیوگرافی قلب

(تفاوت آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی)

مراحل آنژیوگرافی

هنگامی که شما گان بیمارستانی (لباس مخصوص بیمارستانی) را پوشیدید، به شما داروی آرام بخش تزریق می شود. ممکن است شما احساس خواب آلودگی کنید یا حتی بخوابید، اما برای انجام یک سری دستورات پزشکی باید بیدار باشید.

آنژیوگرافی قلب معمولا از طریق ورود یک لوله بلند و باریک به نام کاتتر Catheter به یکی شریان های اصلی خون انجام می شود. به طور معمول دو شریان زیر مورد استفاده قرار می گیرند :

 • سرخرگ دست : که به آن آنژیوگرافی از طریق دست گفته می شود.
 • سرخرگ ران : که به آن آنژیوگرافی از طریق ران نیز گفته می شود.

رگ های اصلی ورود کاتتر آنژیوگرافی

ورود کانتر به شریان

دکتر آنژیوگرافی شما قبل از وارد کردن کاتتر به رگ، ناحیه دست یا ران شما را تمیز، ضد عفونی و بی حس میکند. ممکن است احساس فشار خفیفی هنگام ورود کاتتر به رگ خود بکنید.

چنانچه سوالی در رابطه با عمل آنژیوگرافی یا مراقبت های پس از آن دارید با ارسال سوال خود در بخش ثبت پرسش پس از چند روز پاسختان را دریافت کنید.

کاتتر به آرامی وارد رگ شما می شود. و تحت نظر پزشک به سمت عروق هدف معاینه هدایت می گردد. معمولا حرکت کاتتر در رگ حس نمی شود. ممکن است کمی سوزش یا درد خفیف در محل ورود کاتتر حس کنید.

ورود کاتتر آنژیوگرافی به شریان

 

 

تزریق جوهر نمایان کننده

مقدار کمی مایع تضاد دهنده (جوهر نمایان کننده) در ناحیه مورد نظر به خون شما از طریق نوک کاتتر تزریق می شود. این مایع کمک می کند تا وضعیت رگ های شما در عکس اشعه ایکس X-ray نمایان شود.

بنا به محلی که مورد معایته آنژیوگرافی قرار می گیرد، پزشک ممکن است از شما بخواهد تغییر وضعیت دهید، نفس عمیق بکشید یا سرفه کنید.

یک متخصص آنژیوگرافی به دقت تصویر رگ های شما را بررسی می کند و هر گونه مشکل در رگها، گرفتگی و یا آسیب به شریان های خونی را در آن مشخص می کند و گزارش می دهد.

تصویر رگ پس از تزریق جوهر نمایان کننده در آنژیوگرافی

مراقبت های در محل پس از آنژیوگرافی

پس از آنژیوگرافی در محل خروج کاتتر را باید با پانسمان فشار دهید تا از خونریزی در محل زخم آنژیو جلوگیری شود. اگر محل ورود کاتتر در ران شما باشد ممکن است دکتر از شما بخواهد چند ساعت در جهت خواصی دراز بکشید تا از خونریزی جلوگیری شود.

آب زیادی بنوشید تا به کلیه برای دفع جوهر نمایان کننده کمک کند.به طور کلی فرآیند آنژیوگرافی ساده است و حدود 2 تا 3 ساعت طول می کشد.

مراقبت بعد از آنژیوگرافی قلب چیست

پس از انجام آزمایش آنژیوگرافی، فرد بیمار نیاز به استراحت و نوشیدن مایعات دارد. علاوه بر این باید از نوشیدن مشروبات الکلی و مصرف دخانیات پرهیز کند.

به دلیل تزریق مواد بی حس کننده، پس از آنژیوگِرافی فرد بیمار از انجام فعالیت هایی که نیاز به حواس کامل دارد مانند رانندگی، باید اجتناب ورزد.

محل باند 24 ساعت پس از انجام آزمایش باید باز گردد و در صورت تراوش مایع، به مدت 12 ساعت دیگر محل تزریق با باند تازه بسته شود.

 از انجام فعالیت های سنگین و مقاربت تا دو روز پس از آنژیوگرافی باید پرهیز کرد.

تا سه روز پس از آزمایش به جای استحمام از وان آب گرم یا استخر استفاده کنید. همچنین تا سه روز پس آنژیوگرافی از استعمال انواع لوسیون در اطراف محل زخم نیز باید خودداری کرد.

رژیم غذایی آنژیوگرافی

به طور کلی مصرف غذاهای پر چرب و پر نمک و سرخ کردنی، می تواند احتمال بروز گرفتگی قلب را در افراد افزایش دهد. بنابراین کما فی السابق افراد باید از مصرف این نوع مواد پس از آنژیوگرافی نیز اجتناب کنند.

نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد مصرف مایعات بیشتر به خصوص تا روز سوم بعد از آنژیوگرافی است. زیرا داروهای استفاده شده در آنژیوگرافی سبب کاهش آب بدن شده و باید این آب از دست رفته بدن جبران شود.

عوارض بعد از آنژیوگرافی

آنژیوگرافی روش بسیار ایمنی است اما ممکن است دارای برخی عوارض احتمالی باشد که برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

1. خونریزی و کبودی
2. لخته شدن خون
3. آسیب به رگ‌ها
4. احتمال خطر سکته
5. خطر ابتلا به حملات قلبی و نیاز به عمل بای پس قلب
6. کاهش فشار خون

چنانچه سوالی در رابطه با عمل آنژیوگرافی یا مراقبت های پس از آن دارید با ارسال سوال خود در بخش ثبت پرسش پس از چند روز پاسختان را دریافت کنید.

رانندگی بعد از آنژیوگرافی

سازمان راهنمایی و رانندگی بیان توصیه های زیر را برای رانندگی ارائه داده است:

پس از انجام فرایند آنژیو تشخیصی قلب باید تا 3 روز از رانندگی اجتناب کند.

پس از یک آنژیوگرافی برنامه ریزی شده باید به مدت یک هفته از رانندگی دست کشید.

در صورت داشتن سابقه حمله قلبی، بازگشت به رانندگی به میزان مناسب بودن عملکرد عضله قلب فرد در پمپاژ خون بستگی دارد. در صورتی که پمپاژ عضلانی در اثر حمله قلبی ضعیف شده باشد، رانندگی باید به مدت 4 هفته به تعویق بی افتد. در صورتی که آسیبی جدی به پمپاژ قلبی فرد نرسیده باشد فرد می تواند پس از یک هفته رانندگی خود را از سر گیرد.

در صورتی که فرد گواهینامه رانندگی پایه یک (ماشین های سنگین) داشته باشد باید وضعیت خود را به سازمان راهنمایی و رانندگی اطلاع داده و حداقل به مدت 6 هفته قادر به راندن چنین ماشین هایی نخواهد بود. امکان دارد فرد بتواند بر اساس دستورالعمل های ذکر شده در بالا بتواند رانندگی کند. ممکن است، گذراندن آزمون های بیشتری جهت کسب کفایت لازم در موارد مورد نیاز دریافت گواهینامه پایه یکم لازم باشد. فرد باید شرایط شخصی خود را با پزشک یا پرستار خود مطرح کند.

مسافرت بعد از آنژیوگرافی

با اینکه به طور کلی پرواز های طولانی ظرف مدتی اندک پس از انجام فرایند آنژیوگرافی یا آنژیوپلاستی توصیه نمی شوند اما اغلب افرادی که اوضاع مناسبی دارند می توانند با هواپیما سفر کنند.

سازمان هوانوردی انگلستان به تمامی مسافران توصیه می کند که شرایط شخصی خود را با پزشکشان مطرح کنند. راهنمایی های عمومی صرف نظر از تناسب بدنی فرد شامل موارد زیر می شوند:

2 روز پس از انجام یک آنژیوگرافی یا آنژیوپلاستی متداول فرد قادر به سفر هوایی خواهد بود.

3 تا 10 روز پس از یک حمله قلبی غیر پیچیده فرد قادر به سفر هوایی خواهد بود.

در صورت ابتلا به یک حمله قلبی پیچیده یا قابل ملاحظه سفر های هوایی باید 4 تا 6 هفته به تعویق افتند.

لازم به ذکر است که بدون داشتن اطمینان پزشکی باید از مسافرت به خارج از انگلستان خودداری شود. فرد باید شرکت بیمه خود را از شرایط قلبی خود مطلع ساخته و از شرکت هایی بیمه ای آگاه باشد که تا یک ماه پس از فرایند آنژیوپلاستی خدمات بیمه ای ارائه نمی کنند.

کار و فعالیت پس از انژیوگرافی

بازگشتن بر سر کار به شغل فرد بستگی دارد. به طور کلی، فرد می تواند 3 روز پس از انژیوگرافی و 1 هفته پس از آنژیوپلاستی ساده بر سر کار باز گردد. در صورت ابتلا به حمله قلبی احتمالا باید 4 تا 6 هفته از بازگشت بر سر کار خودداری کرد.

جلوگیری از کبودی بعد از آنژیو

آنژیوگرافی به احتمال زیاد از طریق یک رگ در مچ دست یا بالای پا انجام شده و مقداری کبودی پس از آن رایج است. در صورت احساس درد و ناراحتی می توان از دارو های مسکنی از جمله پاراستامول استفاده کرد. فرد نباید از مسکن هایی استفاده کند که حاوی آسپرین می باشند.

پانسمان باید به مدت 48 ساعت پس از فرایند حفظ شود و پس از آن می توان پانسمان را برداشته و به طور معمول دوش گرفت. بهتر است به مدت 2 روز پس از فرایند از رفتن به حمام و همچنین اعمال مستقیم پماد یا تالک بر روی محل زخم خودداری کرد. تا 7 روز پس از انجام فرایند باید از بلند کردن اجسام سنگین اجتناب کرد.

زخم و کبودی بعد از آنژیوگرافی

امکان دارد توده ای در اطراف محل زخم تشکیل شود. در صورتی که این برآمدگی به اندازه یک نخود باشد جای نگرانی وجود ندارد زیرا این فقط جای زخم است. با این حال در صورتی که توده تشکیل شده بزرگ تر از یک سکه باشد و یا محل زخم شروع به خونریزی کند باید مراقبت های پزشکی را پیگیری کرد.

در صورتی که خونریزی از ناحیه کشاله ران باشد باید صاف دراز کشیده و بر روی آن ناحیه فشار اعمال کرد. در صورتی که خونریزی از مچ دست باشد باید بر روی آن ناحیه فشار اعمال کرده و دست را بالا نگه داشت. در صورت احساس بی حسی، سردی یا درد در بازو یا پای ذکر شده باید به دنبال مراقبت پزشکی بود.

هزینه آنژیوگرافی قلب سال 98

هزینه آنژیوگرافی قلب بسته به اینکه این عمل در کدام یک از مراکز آنژیوگرافی تهران انجام شده باشد و بیمار تحت پوشش کدام بیمه درمانی باشد متفاوت است. همچنین در بسیاری از موارد ممکن است آنژیوگرافی به همراه عمل های دیگری نظیر آنژیوپلاستی و بالن زدن قلب انجام شود که آن هم بر قیمت آنژیوپلاستی و آنژیوگرافی تأثیر می گذارد.

آزمایش آنژیوگرافی رگ پا و دست

در زمان آنژیو گرافی ممکن است فرد در حالت هوشیار باشد اما قبل از انجام آزمایش به منظور تسکین وی داروهای مسکن به فرد داده می‌شود.

قسمتی از کشاله ران یا بازو که محل وارد کردن میل است توسط پزشک و با ماده بی حسی، بی حس می‌شود. در هنگام تزریق میل ممکن است بیمار درد خفیفی را احساس کند. میل باریک جراحی به آرامی از طریق رگ‌ها به داخل قلب هدایت می‌شود. تمام این فرایند از طریق نمایشگر و توسط پزشک کنترل می‌شود. حرکت میل جراحی در داخل رگ‌ها نیز ممکن است توسط بیمار احساس شود. پس از انجام آزمایش، سوزش و قرمزی محل تزریق میل توسط بیمار احساس خواهد شد.

به منظور جلوگیری از خونریزی، محل تزریق میل پس از انجام آزمایش فشار داده می‌شود. در صورتی آنژیوگرافی از راه پا انجام شود که محل تزریق میل، کشاله ران می باشد، پس از آنژیوگِرافی بیمار باید به مدت چند ساعت برای جلوگیری از خونریزی بر پشت خود خوابیده و استراحت کند. نوشیدن آب و مایعات پس از آنژیوگرافی به خروج مواد حاجب از کلیه کمک می‌کند.

آیا آنژیو بستری دارد؟

اکثر بیماران این نگرانی را دارند که آنژیو چقدر طول می کشد و آیا این عمل نیاز به بستری دارد؟ به طور کلی مدت زمان آنژیو گرافی به همراه آماده سازی قبل از آنژیو حدوداً 2-3 ساعت به طول می انجامد و پس از اتمام آن، بیمار باید حدود1 ساعت و نیم در کت لب استراحت نموده و سپس به بخش منتقل شود.

در انجام آنژیوگرافی از پا، بیمار حتماً باید یک شب در بیمارستان بستری بوده و در صورت عدم مشاهده مشکل جسمانی خاص، می تواند مرخص شود. در برخی موارد آنژیو رگ قلب ممکن است در هنگام آنژیوگرافی از طریق رگ دست نیازی به بستری نباشد.

جواب آنژیو گرافی

نتیجه غیر طبیعی آزمایش می‌تواند حاکی از انسداد یک یا چند رگ باشد. در صورت گرفتگی عروق، پزشک در هنگام آنژیوگرافی برای رفع گرفتگی روش آنژیوپلاستی را انتخاب می‌کند. در این روش پزشک با قرار دادن استنت در داخل رگ، باعث جریان دوباره خون در داخل می‌شود.

دکتر آرزو خسروی فوق تخصص اکوکاردیوگرافی  و عضو انجمن قلب و عروق ایارن، اروپا و وآمریکا

جهت مراجعه حضوری به مطب یا 02122894086 تماس بگیرید.

برای مشاهده آدرس مطب روی نقشه کلیک کنید.

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

 • در این قسمت سوال خود را ارسال کنید. هزینه ثبت پرسش ۱۰هزار تومان است.
تنها پس از پرداخت مبلغ ۱۰هزار تومان میتوانید کد رهگیری دریافت نمایید و پاسخ خود را مشاهده کنید.

پیگیری سوال قبل

برای مشاهده پاسخ سوال خود، کد رهگیری را در این قسمت وارد نمایید. توجه داشته باشید که پاسخ های ارائه شده اعم از تشخیصی و درمانی، در این بخش توسط دکتر آرزو خسروی، کلی بوده و شما را از مراجعه به پزشک بی نیاز نمی‌کند.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر مقصودی شنبه ۸ بهمن ۱( 3 روز پیش) تعداد بازدید: 1 مشاهده پرسش
  سلام چهارشنبه آنژیو گرافی دارم دکتر قرص پلاویکس داده وآسپیرین میخورم ایرادی ندارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۸ بهمن ۱( 3 روز پیش)

   خیر 

 • تصویر کاربر رحمتی جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش) تعداد بازدید: 104 مشاهده پرسش
  با سلام و احترام نتیجه اکو قلب مادرم که 69 سال سن با بیماری زمینه ای آسم دارند: همه چیز نرمال گزارش شده فقط mild mr و mild PI و G1DD, LATERAL HYPOKINESIA نوشته شده و LVEF هم 60 درصد است. دکتر گفتند ضروری هست آنژیوگرافی انجام بدهند. خواستم بدونم با این نتایج ایا ضروری هست آنژیوگرافی؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۲۴ تیر ۱( 6 ماه پیش)

   سلام انجام آنژیوگرافی بستگی به علایم، جواب اسکن و یا نوار قلب بیمار دارد

 • تصویر کاربر مسعود چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش) تعداد بازدید: 108 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر، مادرم ۶۸ سالشونه شیش ماه پیش یه رگشون فنر گذاشتن و گفتن یک رگ دیگه گیر داره که با دارو حل میشه بعد یه مدت درد در قفسه سینه و شونه هاش تشدید شد و اواخر بی حالی هم بهش اضافه شده، دکتر دوباره آنژو کردن و گفتن دو رگ دیگه گیره ولی رگ ها باریک و نامرتب هستند، اگه دردشون تشدید شد بیارینشون که آنژوپلاستی انجام بدن اگه درد نداشتن دو ماه دیگه بیارین که آنژوپلاستی انجام بدیم تا اون موقع شاید رگهاش بهتر شدن، اما مادرم خیلی بی حاله و ضعف شدید دارن همچنین به گفته مادرم انگار قلبش معلقه، پیشنهاد شما چیه دوباره آنژو کنیمش الان یا صبر کنیم یا نه کلا بریم سمت عمل باز؟
  ممنون میشم منو راهنمایی کنین. با آرزوی بهترینا برای شما
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱( 8 ماه پیش)
   سلام حتما سی دی انژیو باید رویت شود
 • تصویر کاربر کریم پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 146 مشاهده پرسش
  سلام من پنجم عید انژو کردم برای رک بعدی که ۸۰ درصد بسته است آنژو انجام بدم یا با دارو رفع میشه وکی باید انژو بکنم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱ اردیبهشت ۱( 9 ماه پیش)
   سلام اسکن قلب انجام بدید اگر نیاز باشه نشون میده
 • تصویر کاربر ریحانه یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 131 مشاهده پرسش
  با سلام پدر بنده 50ساله هستن حدود یک سال پیش آنژیو انجام دادن که سه رگ قلب با آنژیو و دو رگ از قلب رو فنر گذاشتن الان حدود دوروز پیش دچار سرگیجه شدن و نفس شون سخت بالا میومده کمی هم درد قفسه سینه داشتن همون لحظه قرص زیر زبانی خوردن ولی کامل خوب نشدن به پزشک مراجعه کرده و فشار خون و نوار قلب گرفتن فشار خون 13و نوار قلب نرمال بود که همون جا بهشون یه آمپول و قرص دادن ولی هنوز بعد دوروز کمی بیحال هستن میخواستم بدونم که چرا ناگهان اینطوری شدن و باید چیکار کنیم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۴ فروردین ۱( 9 ماه پیش)
   سلام ممکنه علت دیگه ای داشته باشه ، اگر ریتم قلب کند نیست و اکو هم نرمال هست به دکتر معز و اعصاب هم مراجعه کنند
 • تصویر کاربر ادهم دوشنبه ۱۵ فروردین ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: 137 مشاهده پرسش
  سلام خست نباش خانم دکتور پدرمن چندروزبیشانژیوگرافی انجام داد الان جندروز خواب نمیاد میشه داروی براش تجوز کند ممنومیشم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۱۵ فروردین ۱( 9 ماه پیش)
   سلام بدون ویزیت تجویز دارو امکان پذیر نیست
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۴ اسفند ۰( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: 132 مشاهده پرسش
  سلام و روز بخیر
  بنده بعد از آنژیو از طریق دست متوجه شدم دست راستم، نبض ندارد. با دکتری که آنژیو کردم مطرح کردم گفتند مشکلی ندلرد.
  به نظر خودم جواب ایشون منطقی نیست.
  لطفا با راهنمایی خود بنده را از نگرانی خارج کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۴ اسفند ۰( 11 ماه پیش)
   سلام بعد از انژیو دست در ۱۵ درصد افراد نبض از بین میره ، نگران نباشید مشکلی نیست
 • تصویر کاربر سارا شنبه ۲۲ آبان ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 188 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشيد مادرم تقريبا يك هفته هست كه انژو شدن سنشون ٥٧سالشونه دكتر تشخيص دادن كه رگ اصلى قلبشون گرفتگي داره يكيش و گفتن بايد بالون بزنن .ولى از بعد از انژو سرگيجه شديد دارن و سنگينى سر شديد دكتر رفتن دكتر براشون ام ار اي نوشت ازمايش خون نوار قلب اسكن همه رو انجام دادن اوكى بوده ولي سرگيجه خيلي شديدى دارن چند روز پيشم سرخ كردنى خوردن بدتر شدن از اون روز ميشه منو راهنمايى كنيد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۲ آبان ۰( 1 سال پیش)
   سلام اگر بررسی های مغزی نرمال بوده ، به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید ممکنه مربوط به گوش باشه
 • تصویر کاربر محترم چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 212 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکترخسته نباشد ببخشید من یه مشکلی دارم که چند وقت هست واسه من پیش اومد در حدود 1 ماه هست تپش قلب زیاد دارم و تنگی نفس و احساس میکنم یه چیزی روی قفسه سینم سنگینی میکنه و وقتی هم که استرس دارم و عصبی میشم این سنگینی بر روی قفسه سینم سنگینی زیاد داره و هزینه درمان هم ندارم به نظرتون باید چه دارویی مصرف کنم که مشکلم حل بشه
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰( 1 سال پیش)
   اگر مشکل گوارشی دارید اون را درمان کنید در غیر اینصورت بدون بررسی قلبی داروی قلبی نمیتوان تجویز کرد ، به مراکزی که با بیمه شما قرار داد دارند مراجعه کنید
 • تصویر کاربر حمید دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 249 مشاهده پرسش
  با سلام ببخشید من پدربزرگم 82 سال سن دارد و بعد از یک عمل آنژیوگرافی دچار شکم درد شدید شدند چیکار کنیم تا حل بشه این موضوع
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰( 1 سال پیش)
   سلام حتما باید جهت معاینه به پزشکشون مراجعه کنند ، بدون معاینه نمیشه نظر داد
 • تصویر کاربر بهار چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 376 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر وقتتون بخير
  دختری 28 ساله هستم که دو هفته پیش برای بستن ASD آنژيو شدم. روز بعد از آنژیو يه حالت سفت شدگی در محل آنژیو ایجاد شد که پزشک معاینه کردن و گفتن مشکلی نیست و به مرور کمتر شد ولی هنوز تا حدودی اون حالت سفت شدگی هست و الان حدود دو روزه که درد خفيفي در زیر شکم دارم که اول سمت راست بود و بعد به مرکز و سمت چپ منتقل شد. امروز درد در سمت چپ زیر دلم شدید تر شده. میخواستم بپرسم آیا این مسئله ارتباطی با آنژيو داره یا بهتره به متخصص داخلی مراجعه کنم؟ خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرماييد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام حتما مراجعه کنید و سونوگرافی از محل انژیو و شکم انجام بدین
 • تصویر کاربر ریسی چهارشنبه ۶ اسفند ۹۹( 1 سال پیش) تعداد بازدید: 280 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر ببخشید پدرم از 2اسفند آنژیو پلاستی از ناحیه دست انجام شده دو عدد فنر برایش گذاشتند.ولی بعد از آنژیو ناحیه دستش کبود شده بعدا از 3بار سونو توسط پزشک گفتند هیچ مشکلی نداره کم کم خوب میشه و برطرف میشه الان هم دور مرخص شدیم ولی بنظرم کبودی بیشتر پیشروی می کنه وپدرم میگه یه کمی درد هم داره نگران هستم به نظرتون اقدام خاصی دوباره انجام بدیم. یا نه.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۶ اسفند ۹۹( 1 سال پیش)
   سلام اگر نبض وستشون خوبه و سونو هم هیچ نکته ای نداشته احتمال زیاد مشکلی نیست ، کبودی ممکنه به مرور پخش بشه و به نظر بیشتر بیاد
 • تصویر کاربر zahra پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 307 مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید خدمت خانم دکتر عزیز من ۲۹ سالمه و الان نزدیک یه سالی هست گه مرتب نفس تنگی و طپش قلب و درد زیر سینه و پشت قفسه سینه وسر شدن دست چپ و سر شدن شورت موقع درد و طپش قلب دارم به دکتر مراجعه کردم اکو و نوار و تست رو انجام دادم نوار و اکو خوب بود تست رو انجام دادم در حین انجام با درد شدید قفسه سینه و بازم زیر سینه و پشت قفسه سینه روبه رو شدم و دکتر برام تست سی تی انژیو نوشتن من انجام بدم این تست رو .
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۸ دی ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام به نظرم نه چون اگر خانم جوان هستید ، بهتره روش دیگه ای مثل اسکن با ورزش یا استرس اکو انجام بدید که اشعه کمتری داره
 • تصویر کاربر مهین جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 348 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر
  پدرم مشکل غلظت خون دارد و 2 بار تا کنون برایش آمبولی ریه پیش آمده و پزشک معالجش دکتر اردا کیانی علت را تشکیل لخته خونی در عروق پا و حرکت آنها و ریختن داخل ریه عنوان کرده و به ایشان داروی وارفارین تجویز کرده که برای تنظیم دوز وارفارین می بایست PT ,PTT , INR برایشان آزمایش و بررسی شود.
  سوال من این است که پدرم برای کنترل غلظت خون و تعیین دوز و نحوه مصرف وارفارین باید توسط چه متخصصی تحت نظر باشد؟ ریه یا قلب و عروق
  متشکرم
  مهین
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام اگه مشکل کلیوی ندارن وارفارین را میشه به داروهایی که نیاز به چک pt نداره تغییر داد ، هم متخصص قلب و هم ریه میتونن شما را راهنمایی کنن
 • تصویر کاربر مهرناز جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 345 مشاهده پرسش
  سلام مدت پنج شش روز هست درد قفسه سينه دارم بالاي سينه سمت چپ هست گاها تا نزديك زير بغل هم احساس ميكنم البته مشكل رفلاكس معده دارم كه امپرازول ميخورم درد رو روز و شب دارم گاهي بيشتر و گاهي كمتر ميشه گاهي هم طپش قلبم رو در سرم احساس ميكنم وقتي درد رو حس ميكنم مضطرب هم ميشم كه نكنه خطر سكته داشته باشم
  در ضمن ٥٢ سالمه
  1. تصویر کاربر مهرناز سه شنبه ۴ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   جواب سئوال منو نداديد
  2. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام با توجه به سنتون حتما باید بررسی قلبی انجام بدین ، مثل اکو و اسکن هسته ای یا سی تی انژیو گرافی
  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر ویدا جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 611 مشاهده پرسش
  سلام پدرم بدون هیچ سابقه بیماری روز یکشنبه به تشخیص ٻزشک در دو مرحله انژیو شدند و سه رگش را باز کردند همه چی عالی بود ولی از دیروز اوردیم خانه بیحال است و خواب الود هوشیاری خوبه ولی مدام خواب است
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام اگه هوشیاری خوبه و حس و حرکت دست و پاها و صحبت کردن مشکلی نداره ، ممکنه داروی خواب اور در دستور دارویی ایشون باشه
 • تصویر کاربر رضا جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 306 مشاهده پرسش
  با عرض سلام خدمت سرکار خانم دکتر خسروی
  63 سال سن دارم. سال 88 یک استنت برام گذاشتند. که در مهر 96 به دلیل بسته شدن استنت، مجددا انژوگرافی شده، و پس از باز کردن آن، 4 استنت دیگر برایم گذاشتند. در بهمن 98 جهت کنترل وضعیت قلبم اسکن قلب را انجام داده ام که به همراه مدارکی دیگر پیوست می باشد. اکنون 3سال است که دارو مصرف میکنم (آسپرین - پلاویکس- متورال- آتوراستاتین) فشارخون، دیابت، یا بیماری دیگری ندارم. ودر حال حاضر هیچ مشکل خاصی در ارتباط با بالا رفتن ضربان، و یا در حال ورزش کردن احساس نمی کنم. لطفا بفرمائید داروها را چگونه ادامه دهم.
  با تشکرقبلی
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۷ آذر ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام بر اساس فشار خون و ضربان قلب میشه متورال را تغییر داد .
 • تصویر کاربر سيد سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 324 مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب خدمت سركار خانم دكتر خسروي
  اينجانب فرزند پدري با سن ٧١ساله هستم، پدرم حتّي يك قرص هم مصرف نميكند، دو روز پيش رفتن نزد يك پزشك متخصص قلب جهت تست قلب و به دستور دكتر اكو،نوار قلب و تست ورزش انجام شد و دكتر گفتند فردا هم بروند آنژيوگرافي شوند، امروز در حين انجام آنژيوگرافي دكتر گفتند دو رگ مسدود شده و يكي حدود ٩٠درصد ميباشد و نياز به استنت دارد كه آنرا انجام دادند و رگ ديگر را گفتند دارو ميدهم.
  خانم دكتر بزرگوار پدرم انشاالله فردا مرخص ميشود،فقط از شما خواهشمندم بفرماييد چه كارهايي بايد انجام بدهم و براي ايشان مفيد است.
  من خيلي ناراحت و نگرانم.🙏🙏🙏🙏
  از حسن توجه و زحمات شما صميمانه سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۸ شهریور ۹۹( 2 سال پیش)
   سلام داروها یی که تجویز شده مرتب مصرف بشه ،و قند چربی و فشارشون کنترل بشه ،روزانه پیاده روی هم داشته باشن
 • تصویر کاربر صادق دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 609 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر.
  پدر من 82 سال سن دارد. آیا آنژیوگرافی برای بیماران مسن بالای 80 سال خطر دارد؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸( 3 سال پیش)

   سلام

   خطر آنژیوگرافی برای بیماران مسن تر بیشتر به شرایط عمومی و وضعیت جسمانی بیمار بستگی دارد که تمامی این موارد پیش از شروع آنژیوگرافی کنترل شده و در صورت وجود خطر، به بیمار گزارش داده می شود. بنابراین بهتر است به صورت حضوری به پزشک خود مراجعه کنید. 

 • تصویر کاربر مهرداد جمعه ۱۸ آبان ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 400 مشاهده پرسش
  سلام و عرض ادب و احترام
  بنده خرداد امسال بعد از عمل گرافت بر روی زانو دچار dvtپای چپ شدم.۹روز بستری بودم و در آن ایام روزانه ۲ نوبت آمپول انوکسا و ۱ قرص وارفارین می گرفتم.پس از ترخیص و تا الان روزانه ۱ قرص زالربان۲۰ و ۱ قرص آسپرین ۸۰ مصرف می کنم.می خواستم از محضر شما چند سوال بپرسم:
  اول اینکه تا چه زمانی باید دارو رو مصرف کنم؟
  دوم اینکه اصولا dvtدرمان می شود؟
  سوم اینکه روزهایی که تقریبا بیشتر از معمول راه می روم عضله ساق پا و اطراف قوزک پا دچار سفتی و ورم می شود.آیا این طبیعیست و تا چه موقع شرایط اینطور می باشد؟
  سوال آخر اینکه مناسب ترین زمان برای سونوگرافی چه موقع می باشد که مریض از وضعیت خودش مطلع گردد،چرا که بنده از آخرین سونوگرافیم تقریبا ۱۱۰ روز گذشته و در این ایام از وضعیت لخته ها بی اطلاعم ضمن اینکه به صورت مرتب داروهای تجویز شده رو مصرف می کنم.
  از شما بسیار ممنون و سپاسگزارم.
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۱۸ آبان ۹۷( 4 سال پیش)
 • تصویر کاربر محمدرضا چهارشنبه ۲۵ مهر ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 296 مشاهده پرسش
  با سلام.مشکل من به این صورت هست که در هنگام خواب یک در میون نفس میکشم.و حتی شاید در بعضی مواقع با فاصله بیشتر.بعضی وقتا هم از خواب بیدار میشم و میشینم تا بتونم نفس بکشم.وقتی از خواب بیدار میشم و میشینم و نفس عمیق میکشم احساس میکنم انگار هوا وارد ریه هام نمیشه یا اینکه کم وارد میشه.بعضی وقتا هم وقتی بیدار میشن میبینم مجاری تنفسی بینی و دهان خشک شده.قدم 182 وزنم 95.سیگار میکشم.یه وقتایی مشروب میخورم.چاقی شکمی دارم.ممنون از مشاوره شما
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی چهارشنبه ۲۵ مهر ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام اگه خرخر حين خواب داريد حتما بايد تست خواب بديد و درمان كنيد ، همچنين براي بررسي عملكرد قلب اكو لازم داريد ، وزنتون را بهتره كم كنيد و اگه مشكلات گوارشي رنج ميبريد درمان كنيد، مخصوصا ريفلاكس اسيد معده اگه داريد
 • تصویر کاربر تابش یکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 322 مشاهده پرسش
  من سنگینی شدید روی قفسه سینه داشتم و تنگی نفس و خستگی و اظطراب ، رفتم دکتر اکو کردم گفت mrوtrداری.با ای اف ۵۰
  به اصرار دوستان پیش دکتر دیگه رفتم اکو کرد گفت مشکلی نداری و برام ازمایش هسته ای نوشت.
  گیچ شدم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۱ شهریور ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام اگه mr , tr خفيف باشن مشكلي نيست ، اگه عوامل خطر بيماري عروق كرونر از قبيل قند ، چربي ، سيگار فشار خون را داريد و در سن ميان سالي هستيد بهتره اسكن را انجام بديد
   چون ef 50 داشتين و حداقل نرمال هست سه ماه بعد اكو را در مركز معتبر تكرار كنيد.
 • تصویر کاربر سحر پنجشنبه ۱۱ مرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 312 مشاهده پرسش
  سلام...دوستی دارم که‌۱۸ سال سن. دارد....تعدادی از علائمی که به عنوان نشانه های حمله قلبی بوده رو توی خودش دیده ولی معمولا علائم خیلی طولانی نبوده و در حد ده ثانیه علائم تموم می شد،ولی تعداد دفعاتی که پیش میومد زیاده(البته دوبار دردش بیشتر از یک دقیقه طول کشید)....علائمی تیر کشیدن سمت چپ قفسه سینه(بعضی وقتا از جلو،بعضی وقتا از پشت)،درد فک چپ پایین،درد همزمان گردن و کتف و قفسه سینه،حالت تهوع ناگهانی.....که این علامتاش موقعی که مشکلاتی توی زندگیش پیش میومد و ناراحتیش زیاد بود،شدید تر میشد
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۱ مرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام احتمال اينكه مربوط به قلب باشه كمتره ، ولي ابتدائا بايد مطمئن شد از قلب نیست.
 • تصویر کاربر طیبه سه شنبه ۱۲ تیر ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 292 مشاهده پرسش
  سلام من برج اسفند عمل کرد م دریچه میترال میکانیکی گذاشتم هر پانزده روز ازمایش میدم الان ازمایش دادم INR شده 2.2 من قرص وفارین میخورم و اسپرین وفارین روزهای فرد یک و یک دوم و روزهای زوج یک و سه چهارم میخورم میخوام ببینم الان ازمایش من خوبه یا نه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۱۲ تیر ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام INR پايينه , بايد بين 2.5 تا 3.5 باشه
 • تصویر کاربر مریم یکشنبه ۲۷ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 464 مشاهده پرسش
  با سلام
  خانمی مجرد و 38 ساله هستم. یک سال و چند ماه است که بر اثر حرص و جوش و ترس و وحشت فراوانی که اطرافیان برایم ایجاد می کنند سوزش و درد قفسه ی سینه ام که مانند تیر کشیدن است دوباره عود کرده و تا زیر بغل راست و چپم ادامه دارد. وقتی به مشکلاتم فکر نمی کنم یا حواسم را پرت می کنم و به این ترس و وحشت ها توجهی نمی کنم این درد خود به خود خوب می شود. این مشکل را بیش از 12 سال است که دارم. شش سال قبل به متخصص مراجعه کردم و با دیدن نوار قلب گفت که قلبت مشکلی ندارد ولی اکو و تست ورزش رو بده که من وقت گرفتم اما به دلایلی نتوانستم این دو را انجام دهم. ضربان قلبم از 69 تا 92 در نوسان است. وقتی به شدت عصبانی هستم یا حرص و جوش فراوان می خورم ضربان قلبم بالا می رود.
  حدود 14 سال نیز هست که از پله ها به سختی بالا می روم و احساس تنگی نفس دارم. بخصوص وقتی این پله ها در خیابان هستند یا تعدادشان زیاد است. به تازگی هم وقتی هوا آفتابیست نمی توانم سربالایی را به راحتی بروم و باز هم احساس تنگی نفس دارم. یک شب هم هنگامی که خواب بودم و سرم زیر پتو بود احساس خفگی و حالتی شبیه سکته داشتم که از خواب پریدم، سریع سرم را از زیر پتو بیرون آوردم و بلافاصله خوب شدم. آیا این ها علائم نگران کننده ای هستند و باید حتماً به متخصص قلب و عروق مراجعه کنم؟
  چند ماه قبل خبر ناخوشایندی به من دادند که از آن ترسیدم. همان موقع دست های من از آرنج خم، در کنار بدنم قرار گرفتند و ناگهان خشک شدم. مادرم در زمان سکته ی قلبیش چنین حالتی بهش دست داد. این می تواند نشان دهنده ی سکته ی قلبی من باشد؟ برای پیشگیری از سکته ی قلبی باید چه کارهایی انجام دهم؟
  با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۷ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام بيشتر علايم درد قلبي شما عصبي هست ولي با توجه به تنگ نفس اكو لازم هست
 • تصویر کاربر میلاد یکشنبه ۲۷ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 289 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید
  شرمنده مزاحم شدم
  راستش حدودا 3 سالی هست ک گاهی اوقات در ناحیه قفسه سینه سمت چپ درد بدی را احساس میکنیم ک از شدت درد با مشت ب اون ناحیه میزنم ک از درد بیوفته
  دکتر رفتم و نوار از قلبم گرفت
  گفت ک قلبت پمپاژ مناسبی نداره ینی منظم نمیزنه و ب همین خاطره ک درد داری

  الان میخوام بدونم باید چیکار کنم
  اگر امکانش هست کمکم کنید
  🌷🌷
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۲۷ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام اگه قلب پمپاژ مناسبي نداره حتما نياز به بررسي بيشتر داره مراجعه به پزشك بشه
 • تصویر کاربر سیما پنجشنبه ۲۴ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 447 مشاهده پرسش
  چرا افرادی ک تعویض کردن دریچشونو بدلیل مشکل تتراژی فالوت عمر محدود دارن مثلا تا سن سی سالگی این عمر بعده ی عمله موفق چیه از کجاست
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۲۴ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   چون معمولا از دريچه بافتي استفاده ميشه نه فلزي و اين دريچه ها مادام العمر نيستن البته مزيت اون نسبت به دريچه فلزي عدم استفاده از وارفارين هست
 • تصویر کاربر ریحانه.م پنجشنبه ۱۷ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 308 مشاهده پرسش
  سلام خانوم دکتر خسته نباشین
  هجده سالمه و چند روزیه که سمت چپ قفسه سینم بیشتر بالای سینم درد می‌کنه
  از طرفی دست چپ و گاهی اوقات دست راستمم درد داره ولی چون بیست روز دیگه هم کنکور دارم و قبلاً خیلی دردهای مختلفی داشتم و بعد مدتی خوب شده نمی‌دونم این دردم از استرسه یا خدایی نکرده قلبم..
  نظر شما چیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی پنجشنبه ۱۷ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام به نظر مشكل مهمي نباشه و بيشتر مربوط به استرس باشه ، يكي دو هفته صبر كنيد اكه بهتر نشديد بعدا مراجعه كنيد
 • تصویر کاربر ظریف یکشنبه ۱۳ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 284 مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر.لطفا کمکم کنید.من در ماه اخر بارداری و پس از یه استرس شدید در زندگیم.بعد از خوردن غذا به طور ناگهانی دچار تپش قلب بالای ۱۸۰ به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه شدم اما متاسفانه به منض رسیدن به اورژانس همه چیز یهویی به حالت نرمال برگشت و با گ فتن نوار قلب چیزی مشخص نشد.از اون زمان نه ماه میگذره و خدا رو شکر من تو این مدت دچار حمله نشدم .و در این مدت پیگیر بودم اما ام نوار قلب و هم اکو نرمال بود و فقط مقدار جزیی افتادگی دریچه میترال دارم.اما ترس از تکرار حمله زندگی منو مختل کرده و متاسفانه گیج شدم چون همکاران شما هرکدوم نظری دارن بعضی اصرار بر ایموشن و بعضی میگن تا زمانی که حمله دیگه ای رخ نداده اقدامی انجام ندین .میخواستم نظر شما بزرگوار رو جویا بشم که من چه کنم چون واقعا گیج شدم در ضمن چقدر این حمله خطرناکه و ایا خطر مرگ داره و ایا حمله من ربطی به بارداری داشته یا نه ممکنه هر لحظه تکرار بشه؟ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی یکشنبه ۱۳ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   جاي نگراني اصلا نيست تا وقتي تكرار نشده هيچ اقدامي لازم نيست ممكنه ديگه اصلا تكرار نشه ، معمولا هم خطر مرگ نداره
 • تصویر کاربر فضه جمعه ۴ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 360 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید...
  من حدود 2 سال هست دچار pvcقلبی شدم در این مدت به دکتر های متخصص زیادی مراجعه کردم اکو و تست ورزش گرفتن نتیجه گشادی خفیف دریچه میترال بود .با توجه به اینکه من تو ریتم قلبم پرش یا وقفه رو احساس می کنم این خیلی برام آزار دهنده است و نوعی وحشت از اینکه داره قلبم می ایستم به من دست میده و حال خیلی بدی پیدا می کنم . من از چندین سال پیش دچار تپش قلبی هم هستم دکتر ها نظر شون اینه که عوامل استرس باعث ایجاد pvcشده و باید سبک زندگی رو با ورزش و کنترل عوامل استرس زا برطرف کنم در این مدت از داروهایی مثل متوهگزال و وراپامیل و پراپرانولول به همراه داروهایی مثل فلوکستین و کلردیازپوکساید که الان هم این 2 تا دارو روبه همراه پراپرانولول 20مصرف می کنم ولی خیلی زیاد تا ثیری برام نداشته این وشرایط من همچنان پا برجا هست .می خواستم لطف کنید و من رو راهنمایی بفرمایید.نوار قلبم که دو روز پیش از من گرفتن رو براتون ارسال کردم .
  ممنون....
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی جمعه ۴ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام شما بايد هولتر ريتم انجام بدين در صورتي كه تعداد pvc از مقدار مشخصي بيشتر بود شايد نياز به اقدام باشه
 • تصویر کاربر عبداله شنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 330 مشاهده پرسش
  من روزي يك عدد قرص زالربان 20 ميلي گرم ميخورم ,ولي عدد پي تي اي ان ار من در حد نرمال است .آيا اين مورد طبيعي است.
  بيماري بنده ايجاد لخته خون در پشت پاي چپ است. DVT
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام عدد پي تي با زالربان تغيير نميكنه مشكلي نيست دارو را ادامه بديد
 • تصویر کاربر عباس شنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 266 مشاهده پرسش
  با سلام خدمت خانم دکتر و با تشکر از شما بابت کمک به مردم. من نوزاد دختری دارم که 25اردیبهشت 97 سن اش 3ماه میشه در 15 روز اول تولد به دکتر کودکان نشون دادیم دکتر گفت که قلب اش صدای اضافی داره . تا الان 4 بار تحت نظر متخصص قلب کودکان بودیم طی این 3 ماه، 4 بار اکو شده.یک سوراخ 3میلی بطنی vsd داره آخرین باری که 23اردیبهشت رفتیم دکتر براش یک دارو نوشت و گفت هر 12 ساعت 0.4 میل بهش بدید و دوباره 2 ماه دیگه بیاریدش. نام دارو "لانوکسین 0/05" هست می خواستم بینم این دارو چقدر عوارض داره. و اگر داره عوارض اش کوتاه مدت، بلند مدت یا دائمی و مادام العمر هست. در ضمن بچه افزایش وزن داره خوب شیر می خوره و هیچ علامتی هم نداره فشار ریه اش هم رو دکتر راضی بود . با تشکر از لطف شما
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی شنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام اين دارو اگه درست خورده بشه و مقدار درست تجويز بشه عارضه زيادي نداره , عوارض دراز مدت هم نداره ، احتمال بسته شدن سوراخ در اينده هست
 • تصویر کاربر حیدری دوشنبه ۲۰ فروردین ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 269 مشاهده پرسش
  سلام.حدود 5 ماه هست که گوشه استخوان قفسه سینه ام(نزدیک به دریچه معده) با هر ضربان قلب بالا و پایین میاد(نبض دار)تو خواب بیداری استراحت. به سه دکتر فوق تخصص مراجعه کردم نوار قلب و اکو انجام دادم گفتن قلبت مشکلی نداره. حدود یه ماهی هست بلند که میشم ضربان قلبم تا 100 میره. بیش از 50 متر نمیتونم پیاده برم احساس سوزش در دو طرف ساق پا دارم بلافاصله تمرکزمو از دست میدم باید بشینم. در ضمن رفلاکس معده هم دارم. معدم هم عصبیه. فشار خونم نرمال هست. سه بار ازمایش خون دادم هر سه بار تیروییدم نرمال بوده. لرزش دست هم دارم. استرس هم دارم.اگه چند تا جعبه کوچیکم جابجا کنم نفس کم میارم
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی دوشنبه ۲۰ فروردین ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام اگه از نتيجه اكو مطمئن هستيد ، بهتره ابتدا با مشورت با يك روانپزشك استرس خودتون را درمان كنيد همچنين رفلاكس معده ، اگه بهتر نشدين مجددا به متخصص قلب جهت بررسي بيشتر مراجعه كنيد
 • تصویر کاربر حسین سه شنبه ۲۱ فروردین ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 319 مشاهده پرسش
  باعرض سلام وخسته نباشید بنده ۴۰سال سن دارم حدود یک سال پیش دچار حملات اضطرابی شدم مدتی تحت درمان قرار گرفتم وقرص های سترالین و آلپرازولام تحویز کردن بعداز آن همیشه احساس ریزش قلب پیدا کردم تو این مدت دوبار اکو ودوبار تست ورزشی دادم گفتن مشکلی ندارید ،توی یکی از نوار قلبی هام پی وی سی معلوم شد گفتن از استرسه ،الانم گاها دچار این ضربات نابجا میشم مخصوصا شب ها موقع خوابیدن باعث بی خوابیم میشه این ضربات نابجا فقط با مصرف آلپرازولام متوقف میشه ،وقتی این حالتها رو بهم دست میده خیلی استرس میگیرم لطفاراهنمایی بفرمایید مدت یک سال هست از هیچ دکتری نتیجه نگرفتم با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر آرزو خسروی سه شنبه ۲۱ فروردین ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام بهتره هولتر ريتم ٢٤ ساعته براي بررسي تعداد پي وي سي ها انجام بشه سپس براي درمان تصميم گيري بشه، اگه تعدادش كم باشه اهميت نداره و نياز به كنترل اضطراب هست
درحال دریافت اطلاعات
پرسش از دکتر